آموزش‌های گرافیکی

نمونه پورتفولیو گرافیک چیست و چه کاربردی دارد؟

نمونه پورتفولیو گرافیک از آن دسته از عناصر گرافیکی به شمار می رود که احتمالا بسیاری از افراد آن را مشاهده کرده اند. اما ممکن است با نام و ویژگی های آن آشنایی نداشته باشند. اگر شما هم به دنبال جوابی برای سوال پورتفولیو گرافیک چیست می گردید، بهتر است تا پایان این متن همراه ما باشید. ما در این مقاله توضیحاتی در مورد نمونه های پورتفولیو گرافیکی می دهیم. همچنین خصوصیات و ویژگی های این نمونه های گرافیکی را برای شما شرح خواهیم داد. پس می توانید با همراهی نمودن ما تا پایان متن، اطلاعات خود را در این باره افزایش دهید.


فهرست مطالب


نمونه پورتفولیو گرافیک چیست و چه کاربردی دارد؟

نمونه پورتفولیو گرافیک با استفاده از اصول و آموزه های طراحی گرافیک ساخته و پرداخته می شود. پورتفولیو گرافیک، یک آلبوم کامل از بهترین کارهای طراح است. بنابراین داشتن یک نمونه پورتفولیو قوی برای یک طراح گرافیک، در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد.

یک طراح گرافیک می تواند با استفاده از نمونه های پورتفولیو گرافیک، مهارت خود در انجام کار را به رخ دیگران بکشد. معمولا شرکت های طراحی گرافیک، برای سنجش توانایی و مهارت افراد داوطلب برای استخدام، نمونه های پورتفولیو گرافیک آن ها را با یکدیگر مقایسه می کنند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله یادگیری کامل گرافیک را بخوانید.

از دست ندهید
آموزش اصول مقدماتی فتوشاپ با زبان ساده از مبتدی تا پیشرفته

پورتفولیو گرافیک

به طور کلی می توان گفت ساخت یک نمونه پورتفولیو گرافیک، برای هر طراح گرافیکی ضروری است. البته باید دقت کنید، بهترین کارهای خود را برای ساخت این نمونه ها انتخاب کنید. با این کار می توانید رزومه ای قوی برای خود بسازید. نمونه های پورتفولیو گرافیکی در بسیاری از موارد کاربرد دارند.

طراحی پورتفولیو

همان طور که حتما می دانید، استخدام در شرکت های سطح بالای گرافیکی، اپلای کردن برای دانشگاه های خارج از کشور و… نیازمند داشتن یک رزومه قوی می باشد. بهترین راه برای ساخت این رزومه قوی استفاده از نمونه پورتفولیو گرافیک است.

ساخت نمونه پورتفولیو گرافیک چگونه انجام می شود؟

حال که با کاربردهای بی نظیر نمونه پورتفولیو گرافیک آشنا شدید، حتما به یادگیری روش ساخت این نمونه ها نیز علاقه نشان خواهید داد. در گام اول لازم است بدانید که نمونه های پورتفولیو گرافیک می توانند در قالب های مختلفی ارائه شوند. از مهم ترین قالب های مورد استفاده برای این نمونه ها می توان به pdf، پاور پوینت، پیج های شبکه های اجتماعی، وب سایت اختصاصی و… اشاره کرد و برای تولید محتوا بسیار کاربرد دارد. 

برای ساخت نمونه پورتفولیو گرافیک نیز می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. یکی از این روش ها استفاده از گرافیک طراحی سایت های تخصصی است. سایت های behance، adobe portfolio و dribble از بهترین سایت ها برای ساخت نمونه های پورتفولیو گرافیک به شمار می روند. این روزها بسیاری از طراحان گرافیک برای ساخت رزومه خود از خدمات این سایت های پر طرفدار استفاده می کنند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله اصول مقدماتی فتوشاپ را بخوانید.

از دست ندهید
مفهوم سازی UX: چگونه ایده‌هایتان را در طراحی سایت به تجربه کاربری منحصربه‌فرد تبدیل کنید؟

برای استفاده از این سایت های رزومه ساز، تنها کافی است به ایجاد یک پروفایل برای خود اقدام کنید. با ایجاد یک پروفایل شخصی می توانید بهترین کارهای خود را در این سایت ها قرار دهید و از این طریق برای خود یک رزومه قوی بسازید. در بین این سایت ها استفاده از خدمات behance کاملا رایگان است و به همین دلیل از استقبال بیشتری برخوردار می باشد.

نمونه پورتفولیو

راه دیگر ساخت نمونه پورتفولیو گرافیک، استفاده یک وب سایت اختصاصی است. یک طراح گرافیک می تواند به راحتی وب سایتی اختصاصی با جذابیت بالا طراحی کند و نمونه کارهای خود را در آن قرار دهد. امروزه معتبرترین و حرفه ای ترین افراد برای ارائه نمونه کارهای خود از این روش استفاده می کنند.

نمونه پورتفولیو

در بعضی موارد نیز طراح ترجیح می دهد نمونه پورتفولیو گرافیک خود را در قالب پی دی اف تهیه کند. برای ساخت نمونه های پورتفولیو در قالب پی دی اف، می توانید از خدمات سایت ISSUU استفاده نمایید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آموزش طراحی لوگو را بخوانید.

نکات موثر در ساخت یک نمونه پورتفولیو گرافیک قوی چیست؟

برای ساخت یک نمونه پورتفولیو گرافیک قوی باید به نکاتی دقت کنید. دقت به این نکات باعث افزایش اعتبار نمونه پورتفولیوی شما خواهد شد. در نتیجه احتمال استخدام یا اپلای شدن شما به حد اکثر میزان ممکن افزایش خواهد یافت. پس دانستن این نکات می تواند به شما در پیشرفت روز افزون و کسب موفقیت کمک به سزایی کند. در ادامه مهم ترین شروط برای ارائه یک نمونه کار قوی را برای شما شرح می دهیم.

از دست ندهید
نقاشی دیجیتال یا دیجیتال پینتینگ چیست؟ + معرفی کاربرد و ابزارهای مورد استفاده در نقاشی دیجیتال

دقت به المان های اصلی در ساخت پورتفولیو:

در ساخت نمونه پورتفولیو گرافیک باید دقت به المان های اصلی در دستور کار قرار گیرد. رنگ، فونت و تصویر از اصلی ترین المان های کار به شمار می روند. شما باید دقت کنید که بهترین رنگ را برای ارائه کار خود انتخاب کنید. همچنین استفاده از فونت مناسب و رعایت نکات کلیدی در دستور زبان باید در دستور کار شما قرار گیرد. انتخاب تصویر با کیفیت می تواند در اعتبار نمونه کار شما تاثیر به سزایی داشته باشد. باید دقت کنید که از بهترین المان ها برای ارائه کار خود استفاده کنید.

 طراحی کاور پورتفولیو:

یکی دیگر از نکاتی که حین ساخت نمونه پورتفولیو گرافیک باید حتما به آن دقت شود، طراحی یک کاور مناسب است. کاور کار اولین چیزی است که توسط مخاطب مشاهده می شود.

ساخت پورتفولیو

باید سعی کنید برای طراحی کاور از طراحی مینیمال استفاده کنید. همچنین بهتر است ترکیبی از نمونه کارهای خود و تصاویر انتزاعی را در کاور نمایش دهید. 

نگارش مقدمه:

نگارش مقدمه نمونه پورتفولیو گرافیک یکی از مهم ترین بخش های کار به شمار می رود. برای نگارش مقدمه باید به مواردی توجه کنید. در ابتدا باید به معرفی خود پرداخته و هدف از ارائه پورتفولیو را برای مخاطب شرح دهید. سپس بهتر است با ارائه یک جدول، خلاصه نکات ارائه شده در نمونه را برای مخاطب توضیح دهید.

دقت به تعداد صفحات:

برای ارائه یک پورتفولیو نمی توان تعداد صفحات مشخصی تعیین کرد. به طور میانگین تعداد صفحات مناسب برای یک نمونه پرتفولیو گرافیک حدود 10 صفحه است. شما باید شروع و پایان کار خود را جذاب شروع کنید. برای جذابیت بیشتر می توانید ار بهترین کارهای خود در صفحات ابتدایی و انتهایی کار استفاده کنید. صفحات میانی نیز می توانند نمونه کارهای نسبتا خوب یا متوسط شما را تشکیل دهند.

از دست ندهید
آشنایی با مراحل طراحی و چاپ کاتالوگ + کاتالوگ تبلیغاتی چه مزیت هایی به همراه دارد؟

در نهایت باید دقت کنید از بهترین طراحی های خود برای ساخت نمونه پرتفولیو گرافیک استفاده کنید. از زیاده گویی پرهیز کنید. سعی کنید تمامی کار را نهایتا با دو نوع فونت مختلف به مخاطب ارائه دهید. یک فونت مناسب برای ارائه تیترها و یک فونت مناسب برای ارائه متون، می تواند کار شما را جذاب تر کند. با دقت به تمامی این نکات می توانید یک رزومه قوی و حرفه ای برای خود طراحی کنید. 

آشنایی با قوی ترین نمونه های پورتفولیو گرافیک در سراسر جهان

در این بخش از مقاله چند نمونه پرتفولیو گرافیک قوی که در سراسر جهان از شهرت خاصی برخوردارند را برای شما معرفی می کنیم. یکی از قوی ترین سایت های اختصاصی برای ارائه پورتفولیو، سایت ROBIN MASTROMARINO می باشد. این طراح حرفه ای فرانسوی در حیطه UI فعالیت می کند. از دیگر سایت های قوی در ارائه کار پورتفولیو می توان به ACTIVE THEORY اشاره کرد. 

یکی دیگر از نمونه های پرتفولیو گرافیک که جذابیت بصری بالایی دارد، سایت VELVET SPECTRUM می باشد. سایت MERJIN HOSS نیز یکی از سایت های معتبر در زمینه پورتفولیو گرافیک به شمار می رود. طراح این سایت بیشتر از تصاویر گرافیکی سنتی برای ارائه نمونه کارهای خود استفاده کرده است. تصاویر سیاه و سفید، بخش عمده ای از مطالب موجود در این سایت را تشکیل می دهند. 

سخن پایانی

شما در این مقاله با نمونه پورتفولیو گرافیک آشنا شدید. همچنین از کاربرد آن آشنا شدید. اگر سوال یا نظری آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

از دست ندهید
بررسی آموزش دوره ها و نرم افزارهای گرافیک و ابزارهای مورد نیاز در آموزش گرافیک

سوالات متداول

یک نمونه رزومه کاری گرافیست باید شامل چه مواردی باشد؟

درباره من، سوابق شغلی، سوابق تحصیلی، مهارت‌ها، زبان‌ها، پروژه‌ها، افتخارات و جوایز و فعالیت‌های داوطلبانه مواردی هستند که یک رزومه خوب می‌تواند داشته باشد. در این مطلب از مجله کاربوم می‌توانید یک نمونه رزومه کاری گرافیست را برای درک بهتر از نوشتن رزومه ببینید.

برای نوشتن نمونه رزومه کاری گرافیست چه نکاتی باید رعایت شود؟

۱. نوشتن یک رزومه کاربردی ۲. افزودن مهم‌ترین قابلیت‌های فنی و گرافیگی به‌صورت هدف‌گرا ۳. درج مهم‌ترین مهارت‌های طراحی گرافیک در رزومه ۴. افزودن یک بخش پورتفولیوی هنری به رزومه.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا