آموزش مجازی

بررسی نحوه آموزش پیش دبستانی به کودکان در منزل

بسیاری از والدینی که دارای فرزند پیش دبستانی هستند با توجه به شرایط کودک خود ترجیح می دهند که این نوآموزان دوره پیش دبستانی را در منزل آموزش دهند. در شرایط کنونی به وجود آمده و شیوع بیماری کرونا میزان استفاده از روش آموزش پیش دبستانی در منزل در بین خانواده ها افزایش پیدا کرده است.

برخی از کودکانی که دارای شرایط و یا بیماری خاصی هستند می توانند با دریافت منابع و کتاب های آموزشی دوره پیش دبستانی در منزل و توسط والدین خود آموزش ببینند. روش ها و موارد مختلفی وجود دارد که به والدین کمک می کند تا آموزش نوآموزان پیش دبستانی در خانه را برای آن ها مهیج تر و لذت بخش تر نماید.


برای مطالعه بیشتر: آموزش مجازی ریاضی


با توجه به این که دوره پیش دبستانی دوره مهم و اساسی در یادگیری و آماده سازی دانش آموزان برای پذیرش آموزش های دوره های تحصیلی می باشد، لذا در ادامه به بررسی موارد مختلف مربوط به آموزش پیش دبستانی در منزل و شرح هریک از آن ها به زبانی ساده می پردازیم.

نحوه آموزش پیش دبستانی در منزل

نوآموزان پیش دبستانی برای اولین بار در دوره پیش دبستان با موضوعات آموزشی مربوط به مدارس و یادگیری دروس اولیه آشنا می شوند. یادگیری مطالب مختلف آموزشی توسط این کودکان در دوره پیش دبستانی از اهمیت ویژه ای برخوردا است.

 آموزش پیش دبستانی در منزل

عدم اطلاع از روش های درست آموزش پیش دبستانی در منزل و رعایت نکردن نکات مختلف آموزشی مربوط به نوآموزان باعث می شود که علاوه بر کاهش تمرکز کودکان و یاد نگرفتن بسیاری از نکات آموزش داده شده، تاثیر منفی و ناخوشایندی در روحیات کودکان نسبت به یادگیری و تحصیل ایجاد شود.

از دست ندهید
چرا آموزش مجازی زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنید؟

توجه داشته باشید که این موضوع تاثیرات بسیاری بدی را در دوره های تحصیلی بعدی و آموزش آن ها در مقاطع بالاتر به دنبال خواهد داشت. برای راهنمایی بهتر و بیشتر والدین دارای نوآموز پیش دبستانی در ادامه این بخش نکات لازم در رابطه با نحوه آموزش پیش دبستانی در منزل را شرح داده و به طور خلاصه به ارائه آن ها می پردازیم.


این مقاله هم برایتان شاید مفید باشد: چرا آموزش مجازی زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنید؟


موارد لازم و اولیه برای شروع آموزش پیش دبستانی در منزل را تهیه کنید.

برای آموزش بهتر نوآموزان پیش دبستانی و شبیه سازی تقریبی آموزش های مدارس پیش دبستانی بهتر است لوازم و منابع ابتدایی مربوطه را در منزل فراهم نمایید. لوازمی که برای آموزش نوآموزان پیش دبستانی در خانه لازم و ضروری هستند عبارتند از:

  • ایجاد برنامه تحصیلی برای آموزش پیش دبستانی ( زمان بندی و برنامه ریزی درس های آموزشی )
  • کتاب های آموزش پیش دبستانی
  • حروف الفبا و اعداد ابتدایی
  • ابزار های و لوازم ابتدایی آموزش ریاضی
  • تخته وایت برد

بیشتربخوانید،بیشتر بدانید: آموزش آنلاین (مجازی) چیست؟


تقسیم زمانی مناسبی را برای آموزش کودک پیش دبستانی خود در نظر بگیرید.

نوآموزان پیش دبستانی برای یادگیری مطالب آموزشی این دوره، آمادگی زیادی نداشته و توانایی تمرکز بر مطالب به مدت طولانی را ندارند، بنابراین بهتر است آموزش های خود را در زمان بندی بین 15 الی 20 دقیقه ارائه نمایید تا علاوه بر یادگیری بهتر باعث خستگی کودکتان نیز نشود.

آموزش پیش دبستانی در منزل

این زمان بندی باید به صورتی در نظر گرفته شود که پس از پایان 15 یا 20 دقیقه آموزش و استراحت نوآموز موضوع دیگری به کودکان آموزش داده شود.

از دست ندهید
معرفی ۱۳ نکته و روش برای افزایش کیفیت تدریس آنلاین

نکات مهم و آموزش های کلیدی دوره پیش دبستانی را به فرزند خود آموزش دهید.

در بین موارد مختلفی که در دوره پیش دبستانی به کودکان آموزش داده می شود، برخی از مطالب دارای اهمیت بسیار بیشتری هستند که باید به صورت اصولی و دقیق به نوآموزان یاد داده شوند. این آموزش ها شامل یادگیری حروف الفبا، یادگیری اعداد ریاضی و شمارش، صداهای مختلف حروف الفبا، مهارت های ابتدایی نوشتن و الگودهی در مباحث ابتدایی ریاضی می شود.


درباره ی آموزش طراحی لوگو در ۵ گام ساده چه می دانید؟


آموزش پیش دبستانی را با تلفیق با بازی برای کودکان لذت بخش تر کنید.

سن ورود به پیش دبستانی بین 3 تا 6 سال در نظر گرفته می شود و کودکانی که در این رده سنی قرار دارند علاقه بیشتری به بازی ها و سرگرمی های مختلف از خود نشان می دهند. برای یادگیری بهتر مطالب دوره کودکستان بهتر است آموزش آن ها را با بازی های مختلفی ادغام کنید. انجام این کار باعث می شود تا علاوه بر یادگیری بهتر نوآموزان خلاقیت و تمرکز آن ها در یادگیری نکات مختلف نیز بیشتر شود.

بازی برای کودکان لذت بخش

برنامه های گردشی و تفریحی مرتبط با آموزش های مرتبط با فرزند خود را برای او ایجاد نمایید.

رفتن به محل های مختلفی مانند ایستگاه های آتش نشانی و آشنا کردن آن ها با مشاغل و محیط های مختلف باعث می شود که علاوه بر این که نوآموزان با نوع کار این افراد و محل کار آن ها به خوبی آشنا شوند، بلکه این امکان را نیز ایجاد می کند که نکات مختلف مربوط به موارد فردی و اجتماعی را نیز به طور درست و اصولی یاد بگیرند.

از دست ندهید
کلاس آنلاین چیست؟ بررسی و معرفی انواع کلاس های مجازی و نرم افزار های کاربردی

بیشتربخوانید: محتوا صوتی چیست؟ آموزش تولید محتوا صوتی + وسایل لازم


شرایط مناسب برای ملاقات با سایر همسالان نوآموزان پیش دبستانی را برای فرزند خود ایجاد کنید.

آموزش پیش دبستانی در منزل شرایط خاصی را برای دانش آموزان پیش دبستانی ایجاد می کنند که آن ها را از ارتباط با سایر نوآموزان بازمی دارد. برای افزایش هوش اجتماعی نوآموزان و ایجاد روابط اجتماعی و دوستی آن ها با سایر همسالان خود بهتر است روز هایی را برای ملاقات با سایر نوآموزان پیش دبستانی را در برنامه آموزشی فرزند خود تعیین نمایید.

ملاقات با نوآموزان دیگر باعث می شود تا کودکان آمادگی بیشتر برای پذیرش شرایط اجتماعی شرکت در کلاس درس را داشته باشند و بتوانند در ایجاد روابط دوستی و تعامل با همسن های خود مهارت های زیادی را کسب نمایند.

 آموزش های مرتبط با فرزند خود

سرفصل ها و منابع آموزش پیش دبستانی

یادگیری نوآموزان پیش دبستانی باید با توجه به اولویت های آموزشی و به صورت درست و اصولی انجام گیرد، لذا بهتر است والدین دارای کودک پیش دبستانی از سرفصل ها و اولویت های آموزشی استاندارد این دوره آموزشی اطلاع داشته باشند تا بتوانند تدریس بهتر و صحیح تری از مطالب دوره آمادگی را برای فرزندان خود داشته باشند.


این محتوای مفید را هم مطالعه کنید: استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام


سخن پایانی

شما در این مقاله با نحوه آموزش پیش دبستانی به کودکان در منزل آشنا شدید.همچنین از روشهای آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

از دست ندهید
پرفورمنس مارکتینگ چیست و چگونه اجرا می‌شود؟
https://u.to/8pwWHAhttps://tinyurl.com/4x9r7sya
https://is.gd/6B6iNNhttp://tny.im/rL-
https://cutt.ly/mDIVnrQhttps://b2n.ir/r19347

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا